Porady

Bądź gotowa na wiosnę!

  • Author: 
  • Możliwość komentowania Bądź gotowa na wiosnę! została wyłączona

Zimą, nasza skóra jest wysunięta na oddziaływanie krańcowych warunków. Na dworze występują nadzwyczaj niskie temperatury, jakie wysuszają cerę twarzy. Dodatkowo przenikliwy i silny wicher, który również oddziałuje źle na stan cery. Na szczęście nastąpiła wiosna możemy zapomnieć o nieprzyjemnościach, związanych z lodowatym czasem. Aktualnie powinnyśmy się skoncentrować na tym, jakimi metodami pozbyć się przesuszonego wyglądu z naszej twarzy. Jest niemało zabiegów, które nam w tym posłużą.

Pozbądź się zimowego zmęczenia

Po czasie zimy, nasza cera nie jest w najlepszym stanie. W jaki sposób ulepszyć jej obraz? To już jest uzależnione od tego, jakiego typu posiadamy cerę. Jeśli skóra naszej twarzy jest sucha i łagodna, nie powinnyśmy poddawać jej drastycznym zabiegom. Jak najbardziej jest potrzebny peeling, jednak przy wykorzystaniu bardzo ostrożnych kosmetyków. Dla jednostek, o skórze zwykłej, mieszanej, bądź przetłuszczającej się najtrafniejszym podejściem będzie zastosowanie kosmetyków peelingujących. Dzięki temu zabiegowi, w obu wypadkach rezultatem będzie odarcie leciwego naskórka również ożywienie skóry, do wytwarzania nowych komórek. Regularny peeling sprawia, iż cera staje się łagodniejsza. Powinnyśmy dodatkowo stosować tonik, dzięki któremu przywrócimy skórze należyty odczyn pH. To sprawi, iż skóra ekspresowo wróci do swojego naturalnego stanu. Wiosną wszystko budzi się do działania. Uczyńmy żeby i nasza cera się przebudziła z mroźnego snu.

| Polecamy też – Wetiweria pachnąca – zastosowanie w kosmetyce

Przywitaj wiosnę na swojej buzi

Skóra twarzy jest narażona na różne czynniki. Przeszywające słońce, lodowaty wicher, lub skrajne temperatury sprawiają, iż nasza skóra zaczyna tracić swój zdrowy wygląd. Stąd tak istotna jest codzienna ochrona cery, a dodatkowo jej odżywianie. By utrzymać ją w właściwym stanie korzystnie zaczerpnąć z kosmetyków oraz środków, jakie są bogate w witaminy. Konsultacja w gabinecie kosmetycznym dodatkowo poddanie się dobranym zabiegom, też dopomoże w pielęgnacji cery. Przez wykorzystanie dobrych procedur, zmiany pór roku nie będą dla nas tak zauważalne. Pamiętajmy, że o swoją cerę powinnyśmy dbać przez cały rok.