Moda

Buty – poradnik, jak kupować obuwie

  • Author: 
  • Możliwość komentowania Buty – poradnik, jak kupować obuwie została wyłączona

Wybór odpowiednich butów często generuje ogrom problemów, gdyż wymaga rozważenia wielu kwestii. Oprócz sprawy wyglądu powinna się też liczyć wygoda. Oto szczypta wskazówek, którymi warto się kierować przy wyborze najlepszego obuwia.

1. Określ aktywność, jaką chcesz wykonywać poczas noszenia butów.

Zmierzasz na spacer, pobiegać, do pracy, a może na ekskluzywną imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego typu butów. Na piesze wycieczki, zwłaszcza te po górach sprawdzą się doskonale buty trekkingowe z dobrym podparciem dla kostek. Obuwie na stylową imprezę, na jaką chcesz się wybrać w sukni – trafionym wyborem będą buty na obcasie, które dodadzą elegancji całości. Rozmiar obcasa wybierz, tak aby było Ci wygodnie. Jeśli nie lubisz za bardzo wysokich obcasów i rzadko je nosisz, nie zmuszaj się do założenia 11 cm szpilek. Buty sportowe – w tym miejscu mamy ogromne pole wyboru. W centrach handlowych dostępne są buty do squasha, do biegania, do piłki nożnej jak również mnóstwa innych rodzajów sportu. Jeżeli wybrałeś jedną aktywność, której poświęcasz sporo czasu zakup obuwie najlepsze dla dyscypliny. Jeżeli uprawiasz różne sporty wybierz obuwie uniwersalne.

2. Materiał jest ważny

Nabywając obuwie nie bez znaczenia jest materiał, z którego są wyproudkowane. Doskonale spisują się buty ze skóry naturalnej. Obuwie ze sztucznych materiałów mogą być niekomfortowe a także może być problem z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dobierz rozmiar do stopy!

Nosisz rozmiar 38? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą dobre dla Twojej stopy. Tabele rozmiarów niektórych marek się różnią, dlatego też warto przymierzyć obuwie, jakie planujemy zakupić i zrobić w nich parę kroków.
Poszukujesz wygodnych i stylowych butów zajrzyj na http://luxusowi.pl