Wiadomości

Donald Trump prezydentem USA

  • Author: 
  • Możliwość komentowania Donald Trump prezydentem USA została wyłączona

Donald Trump, znany biznesmen jak i medialny celebryta pozbawiony doświadczenia politycznego, zaskakując wielu ludzi wygrał wybory na prezydenta w USA, przezwyciężając byłą sekretarz stanu znaną Hillary Clinton.

Niezwykle świetny rezultat Pana Trumpa to duże zaskoczenie. Wszelkie analizy w dniach przed wyborami podpowiadały, że to Hilary musi zwyciężyć. Donald Trump wygrał z nią głównie dzięki głosom białych facetów a także ewangelików, którzy od samego początku generowali najbardziej zagorzałą grupę jego zwolenników. To na ogół mężczyźni bez studiów wyższych, jakim źle powodzi się w nowej, globalnej gospodarce. Klęska Clinton informuje jednak, iż prawdopodobnie oddało głos na nią zdecydowanie mniej przedstawicielek płci pięknej niż można było się spodziewać. Według komentatorów nagrania z seksistowskimi słowami Trumpa o płci pięknej nie wywarły na wyborcach tak wielkiego wpływu, jak można było się spodziewać.

trump prezydentem

O wspaniałym osiągnięciu wyborczym Trumpa zadecydowały zdecydowane wygrane w paru dużych stanach wahadłowych, w tym w Ohio.

Wygrana Trumpa świadczy o tym, że 45. prezydentem USA pierwszy raz zostanie facet pozbawiony jakiegokolwiek politycznego doświadczenia. Ma prawo to być bardzo mocno zastanawiające, jednakże w świecie realnym może być to niesamowicie dobre, ponieważ taki mężczyzna pozbawiony złych przyzwyczajeń może uczynić w stanach a także w innych krajach sporo korzystnych zmian.