Dom

Izolacja akustyczna ścian

  • Author: 
  • Możliwość komentowania Izolacja akustyczna ścian została wyłączona

Niezależnie od tego, czy hałas przeniknie teraz z zewnątrz do domu, czy z sąsiedniego mieszkania, dźwiękoszczelne ściany zapewniają większy spokój. Dajemy ci różne rozwiązania izolacji akustycznej, która powinna zajmować mało miejsca lub jeśli surowa ściana nie jest bardzo stabilna.

W niektórych budynkach w zabudowie szeregowej lub mieszkalnej ściany dzielące sąsiednie są tak cienkie, a izolacja akustyczna ściany jest tak zła, że każdy krok i każda rozmowa jest po prostu słyszalna. Czy czujesz się zaniepokojony tym hałasem lub czujesz się niekomfortowo, że sąsiad może usłyszeć więcej niż chrapanie z twojej sypialni powinno być zbudowane z dźwiękoszczelnych ścian.

Zainstaluj dźwiękoszczelne ściany

Zasadniczo ochrona przed hałasem nie jest trudna. Najwyższy priorytet: wszystkie połączenia doskonałych komponentów nie mogą dotykać bezpośrednio ściany, sufitu lub podłogi. Profile drewniane lub metalowe, między którymi należy zamocować izolację, muszą zatem zostać odłączone od istniejących elementów. W tym celu pod profilami przyklejają się taśmy izolacyjne z wełny mineralnej, filcu lub gumki. Mocowanie przed ścianą odbywa się z odległością lub za pomocą tak zwanej przestawnej huśtawki. Mogą one pochłaniać wibracje dźwiękowe ze ściany, tak aby nie były przenoszone na izolowaną powłokę czołową. Upewnij się również, że profile nie przekazują sobie nawzajem hałasu, na przykład, ponieważ profil profili metalowych (profil CW) został mocno lub naprężony w profilach łączących (profile UW) na podłodze i suficie. Jeśli wycinasz profile CW zawsze o 10-15 mm krótsze niż wysokość pomieszczenia, nadal mają one wystarczającą wolną przestrzeń u góry profilu sufitowego UW.

Izolacja dźwiękowa: okładziny ścienne

Zastosowany materiał izolacyjny powinien mieć najwyższą możliwą gęstość (na przykład, panele izolacyjne z celulozy lub włókna drzewnego) lub zostać nagrodzony przez producenta jako materiał dźwiękochłonny. Styrofoam lub inne lekkie płyty z twardej pianki prawie nie zapewniają izolacji dźwiękowej. Zasadniczo ważne: sam materiał izolacyjny nie jest panaceum, w szczególności deskowanie okładzinowej powłoki zapewnia spokój, jak pokazują powyższe konstrukcje budowlane. Najlepiej jest dołączyć dwie warstwy płyt gipsowo-kartonowych lub drewnianych.