Uncategorized

Katowice – poznaj je bliżej!

  • Author: 
  • Możliwość komentowania Katowice – poznaj je bliżej! została wyłączona

Jeśli przyjedziesz na Śląsk, to warto zobaczyć Katowice. To jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na Śląsku, gdzie poznasz nie jedynie przeszłość terenu. Będziesz miał jeszcze szanse, aby odkryć wyjątkowy nastrój tego miasta, a jeszcze zwiedzić wiele pięknych miejsc. Sprawdź, dlaczego Katowice mamią tak mnóstwo postaci.

Katowice, ikona Śląska

Katowice to jedno z szczególnie rozpoznawalnych miejsc na Śląsku. Wbrew przekonanim, wcale nie są tak bezbarwne, jak mogłoby się wydawać. Na każdym kroku znajdziemy zieleńce lub skwery. Miasto jest bogate w dużo miejsc o wartościach przestarzałych. Przykładem może być baszta spadochronowa postawiona w Parku Kościuszki, bądź też Monument Powstańców, który ma miano największego i najcięższego posągu w Polsce. Obok zajmujących monumentów, w Katowicach wypada dodatkowo dostrzec ikonę miasta, czyli popularny spodek. To nie całość. W mieście też spotkamy się z ogromną ofertą kulturalną. Na występ możemy wybrać się do Śląskiego teatru im. Tadeusza Kościuszki w sercu Katowic. Ciekawość zwracają dodatkowo takie miejsca, jak Teatr Korez czy Kinoteatr Rialto. Jednym spośród istotnych elementów wycieczki, powinna być wizyta w starym miasteczku. Zlokalizujemy tam gmach Urzędu Marszałkowskiego. To jeden z najbogatszych budynków urzędowych, jakie potrafimy odnaleźć w Polsce. W budynku znajduje się sala sejmu śląskiego, jaka była wzorcem dla siedziby Sejmu Rzeczypospolitej. Katowice, to nie tylko teatry, urzędy i zabytki. W mieście organizowanych jest sporo festiwali, na przykład OFF Festiwal. Wspominając o festiwalach, należałoby też zwrócić uwagę na koncerty, jakie są organizowane w miasteczku. Na Katowickiej estradzie muzycznej bywały takie składy jak Pink Floyd bądź Rammstein, a jeszcze dużo innych sławnych osobistości dodatkowo formacji muzycznych.

Przed wyjazdem sprawdź taksówki w Katowicach!

Poznaj Katowice

Grupie osób, Śląsk kojarzy się z monotonią, kopalniami ewentualnie hutami. Dopiero będąc na miejscu możemy zaobserwować, jak mało wspólnego z prawdą ma często panujący światopogląd. Najdoskonalszym tego przykładem są Katowice. To dynamicznie rozwijająca się metropolia, w której znajdziemy atrakcyjne miejsca do zobaczenia i nie tylko.