Lifestyle

Pielęgnacja włosów

  • Author: 
  • Możliwość komentowania Pielęgnacja włosów została wyłączona

Fryzura to wizytówka każdej niewiasty. Troszczenie się o nie często powoduje kłopoty. Cyklicznie wystawiamy je na złe warunki choćby regularnie osyszając suszarką a także prostując. Włosy wyjątkowo prosto jest uszkodzić, znacznie ciężej odbudować.

Oczyszczanie włosów

Mocno zniszczone włosy potrzebują cześtokroć czasochłonnych terapi, które niejednokrotnie są także drogie. Podstawą pielęgnacji jest wyczyszczenie włosów. Powinniśmy brać kosmetyki naturalne, bez parabenów oraz, takie dostosowane do naszego gatunku włosów. Co istotne, przed umyciem trzeba też nie zapomnieć o solidnym rozczesaniu włosów. Włosy winno się traktować w wyjątkowo łagodny sposób.

blond włosyOdżywianie

Następnym etapem w systematycznej pielęgnacji włosów winno być ich odżywianie. Bazowe kosmetyki, które kupimy w drogeriach to produkty do zmywania jak również bez spłukiwania. Dla włosów słabych dużo lepszych rozwiązaniem będą produkty, jakie po nałożeniu należy spłukać. Maskę, podobnie jak szampon trzeba dopasować do rodzaju włosów, żeby zbytnio ich nie obciążała.

Regeneracja

Jest wiele sposobów odbudowy włosów. Jednym z nich jest stosowanie różnego rodzaju olejków. Coraz częściej stosowanym jest olej black castor oil, jaki ma korzystniejsze właściwości od normalnego olejku. Przy kuracji olejami powinno się przede wszystkim pamiętać o systematyczności, dzięki której możemy uzyskać pożądane rezultaty.