Porady

Poznaj bliżej właściwości olejku rycynowego

  • Author: 
  • Możliwość komentowania Poznaj bliżej właściwości olejku rycynowego została wyłączona

Jamajski olej rycynowy – co to w ogóle jest a także czym się odróżnia od normalnego olejku rycynowego, który możemy dostać w każdej aptece? Czy jego właściwości są do tego stopnia lepsze, że warto właśnie w niego inwestować?

Olej rycynowy posiada mnóstwo zastosowań w kosmetyce. Przede wszystkim wykorzystywany jest do wzmacniania oraz kosmetyki włosów. Prócz tego niejednokrotnie jest także stosowany między innymi do buzi jak również rzęs.

Co w takim przypadku odróżnia jamajski olejek rycynowy i z jakiej racji kupić olejek Black Castor Oil?

Przede wszystkim na korzyść jamajskiego oleju rycynowego przemawia technika jego wytwarzania. Jest on mniej niebezpieczny dla skóry i nie zamyka porów, co ma wielkie znaczenie przy pielęgnacji włosów jak też twarzy. Po drugie jest to wyrób w pełni zgodny z prawami natury. Po trzecie można go używać do każdego typu włosów.

W jaki sposób używać jamajski olej rycynowy na włosy?

Szczególnie należy pamiętać o systematyczności bowiem bez tego możemy nie osiągnąć zamierzonych efektów lub będziemy potrzebowali na to znacznie więcej czasu. W sieci można wyczytać wiele pomysłów uzytkowania tego rodzaju preparatów. Naszym zdaniem najwłaściwsze jest używanie jamajskiego olejku rycynowego na włosy dwa razy w tygodniu na noc. Rano po przebudzeniu należy precyzyjnie zmyć produkt. Olejek należy nanieść zarówno na skórę głowy, jak i na same włosy.

Olej rycynowy na rzęsy oraz brwi

Olej ten super sprawdza się też w przypadku brwi i rzęs. W wypadku rzęs powinno się uważać by produkt nie przedostał się do oczu! Na rzęsy olejek najlepiej nakładać czystą szczoteczką od tuszu. Stosować dwa-trzy razy w tygodniu, aby po 2-3 tygodniach dostrzeć satysfakcjonujące rezultaty. Jeżeli chodzi o brwi to systematyczność użykowania jest zbliżona. najlepiej nałożyć patyczkiem do uszu i następnie dokładnie rozprowadzić niewielką szczoteczką. O poranku zmyć.

Poznaj inne zastosowania olejku rycynowego http://rycynowy.pl/olej-rycynowy-3-przepisy-domowe-maseczki/