Zdrowie

Smog a odszkodowanie

Od kilku dni sporo wspomina się o smogu, o jego złym wpływie dla naszego zdrowia, cały czas pisze się informacje w portalach w tej kwestii. Podobno nie jesteśmy bezbronni, mamy prawo np.: oskarżyć gminę za pobrudzony domek, zwłaszcza jego zepsutą elewację. Co interesujące, da się też żądać wypłaty zapłaty klimatycznej, co uwierzytelnia przyjazny prawnik online.

Prawdę mówiąc w ważkiej sprawie którą jest zdrowie człowieka, apel do sądu nie ma racji bytu z wyjątkowo prostej racji – szczególnie ciężko jest poprzeć dowodami, iż brudne powietrze miało negatywny wpływ na stan zdrowia, że źródłem danej choroby jest smog. Każdą dolegliwość mogły wywołać przeróżne powody, tego typu jak jaranie petów, odżywianie, mało zdrowy styl życia. Na skutek tego też tego rodzaju apelacje nie trafiają do sądów, myśląc o dowodach jest to prawdę mówiąc nierealne. Sprawę tę mogłaby naprawić wyłącznie zmiana norm prawnych, a powszechnie wszyscy rozumiemy prawo z problemem smogu na dzisiejszy dzień nie radzi sobie najlepiej.

Mamy prawo jeszcze spróbować domagać się nadzoru naszych dóbr prywatnych tego rodzaju jak ewentualność spacerowania na zewnątrz i realizowania aktywności fizycznej, systematyczny trening biegających zwyczajnie jest niemożebny z uwagi na słabą jakość powietrza. W tym przypadku walczenie o zadośćuczynienie jest jak najbardziej możliwe.

Istnieje sposobność, że po jednym korzystnym zakończeniu sprawy przez sąd dotyczącej odszkodowania za smog rzuci się masa pozwów w tym gatunku.

    

One Response to “Smog a odszkodowanie”