Wiadomości

Wady i zalety sufitów podwieszanych i napinanych

  • Author: 
  • Możliwość komentowania Wady i zalety sufitów podwieszanych i napinanych została wyłączona

Sufity napinane to w chwili obecnej świeżynka na rynku budowlanym. Jest to świetna odmiana dla sufitów podwieszanych, produkowanych z karton – gipsu. Tak czy inaczej oba rodzaje sufitów mają swoje wady oraz zalety. Sufit podwieszany zezwala by utrzymać w pełni płaską powierzchnię sufitu. Skutecznie maskuje wszystkie nierówności oraz fragmenty instalacji kanalizacyjnej. Za ich sprawą da się zmniejszyć wysokość pokoju.

Montaż sufitu powiązane jest jednakże z potrzebą zrealizowania bardziej skomplikowanych prac. Najpierw tworzy się specjalistyczny stelaż, który będzie podtrzymywał płyty a w dalszej kolejności realizuje się montaż.Na koniec trzeba wypełnić luki pomiędzy elementami. To idealny sposób na wyciszenie głosów docierających do pomieszczenia z górnego piętra. Pechowo instalowanie sufitu podwieszanego łączy się z potrzebą usunięcia wszystkich rzeczy z pomieszczenia. W trakcie montażu a także docinania płyt mocno się kurzy. Od takiego frapunku uwolnić nas może sufit napinany. Tego typu sufit to droższa alternatywa dla sufitów podwieszanych.

Zastosowanie sufitów napinany jest niebywale ogromne, ma się możliwość otrzymać wiele wariantów aranżacyjnych. Gdy wnętrze jest niskie warto myśleć o suficie napinanym z materiału tworzącego lustrzane odbicie. To nie najgorszy pomysł na pozorne powiększenie niskiego pokoju. Z innej strony niesamowicie interesujący efekt da się osiągnąć jeśli zdecydujemy się na sufity napinane z atrakcyjnym podświetleniem ledowym. Wielce korzystnie przedstawia się też sposobność wykonania dedykowanego nadruku na tkaninę. W takim celu można sięgnąć po zdjęcie czy ulubioną grafikę. Na rynku dostępne są też sufity 3D. Dla pojedynczych konsumentów niestety jest to za kosztowne przedsięwzięcie. Sufity napinane 3D zobaczyć można najczęściej w klubach muzycznych czy innego rodzaju rozrywkowych punktach. Instalacja sufitów napinanych trwa jedynie chwilę. Podobnie jak w przypadku sufitu podwieszanego, tak i przy napinanym łatwo się da udoskonalić akustykę lokalu. Dzięki temu najmniejsze dźwięki nie miały możliwości do nas dobiegać.

Na dzień dzisiejszy udostępniane w ofercie sufity napinane mają preferowany przez Klienta kształt na przykład kwadratu. Wystarczy jedynie uruchomić swoją pomysłowość. Jak już mówiłem dużym problemem sufitów napinanych jest ich wartość. Może ona wynieść nawet koło 150 zł za metr kwadratowy.