Zdrowie

Zabiegi kosmetyczne, o których warto pamiętać

  • Author: 
  • Możliwość komentowania Zabiegi kosmetyczne, o których warto pamiętać została wyłączona

Nasza skóra po sezonie zimowym wymaga prawidłowej konserwacji. Można o nią zadbać tylko w domu bądź też zdecydować się na profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Co to jest, oraz co nam oferuje kosmetyka? Kraków to miasto, w którym znajdziemy sporo gabinetów kosmetycznych z długą listą zabiegów. Oto zarys kilku z nich!

Peelingi kosmetyczne

Peelingi to zabiegi, które mają za zadanie złuszczenie zniszczonego naskórka. Gabinety kostyczne proponują szeroki wybór tego rodzaju zabiegów. Wśród nich należy wyodrębnić peelingi mechaniczne, peelingi chemiczne, peelingi mieszane. Tego typu peelingi jesteśmy w stanie, także podzielić ze względu na głębokość działania. Rozróżniamy tutaj peelingi powierzchniowe, średnio głębokie oraz głębokie. W celu wyboru właściwego zabiegu należy skonsultować się z lekarzem specjalisą lub kosmetyczką, by dobrali peeling odpowiedni do stanu oraz rodzaju cery. Bardzo ważne, żeby zabiegi przeprowadzane były przez specjalistów.

TriLipo Maximus

Pragniesz zagęścić swoją cerę? Koniecznie dowiedz się więcej o zabiegu TriLipo Maximus. Kraków to miejsce, w którym odnajdziemy sporo gabinetów, które używają tę technologię. Dzięki zabiegowi Maximus stymulujemy skórę do naturalnej produkcji kolagenu, który ma pokaźny wpływ na stan naszej cery. Plusem zabiegu jest fakt, iż jest on bezbolesny a także całkiem krótki. Podobnie jak w przypadku dużej ilośc zabiegów kosmetycznych, rekomendowane jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu.

geneO

Plusem tego zabiegu jest fakt, że pomaga na 3 płaszczyznach – dotlenia skórę, złuszcza, jak również poprawia koloryt. Jest to dobre rozwiązanie dla każdego rodzaju cery. GeneO to zabieg niebolesny i ożywczy. Ilość jak również częstotliwość wykonywania zabiegów zależą od stanu cery, dobierane są w czasie konsultacji. Na korzyść zabiegu przemawia także fakt, iż skóra nie wymaga długiego czasu regeneracji.

Przekłuwanie uszu

Zabieg ten jest jednym z najmniej złożonych zabiegów, na jakie się decydujemy. Aktualnie stosowane metody są mało inwazyjne a także niemalże niebolesne, wykonywane przy wykorzystaniu specjalistycznego pistoletu. Bardzo ważna jest stosowna pielęgnacja po zabiegu. Kolczyki, jakie zostały nałożone podczas procesu przekłuwania uszu należy nie wyjmość, aż do momentu pełnego zagojenia. Istotne jest również uważanie, by niedawno przekłute uszy miały znikomy kontakt z zarazkami. Przekłuwanie uszu to koszt około kilkudziesięciu złotych.