Nieruchomości

Zabrze czy Sosnowiec? Gdzie zamieszkać na Śląsku?

  • Author: 
  • Możliwość komentowania Zabrze czy Sosnowiec? Gdzie zamieszkać na Śląsku? została wyłączona

Rozmyślasz nad kupnem domu na terenie Śląska? Twoją pierwszą myślą były z pewnością Katowice – centrum całego śląska. Katowice to niewątpliwie fantastyczna lokalizacja do osiedlenia się. Opłaca się jednak rozważyć też inne miasta. Bez mała wszystkie miasta są bardzo dobrze skomunikowane, przez co masz możliwość zakupić dom po lepszej cenie aniżeli w samych Katowicach. Do wyboru jest całkiem sporo dobrych lokalizacji. W naszym artykule przyglądniemy się kilku z nich.

Bytom

To jedna z lepszych cenowo lokalizacji na Śląsku wyśmienicie skomunikowana z Katowicami. Jest to również doskonały wybór dla osób ceniących kulturę. Jest tu na przykład Opera Śląska jak również Śląski Teatr Tańca. Bytom jest także dobrym miastem pod względem konstrukcyjnym. Jesteśmy w stanie tutaj odnaleźć bardzo dużo XIX wiecznych kamienic a także willi, jakie mimo, że w wielu przypadkach domagają się renowacji, robią wrażenie. Aby zobaczyć domy w Bytomiu na sprzedaż albo wynajem zapraszamy na stronę biura RE/MAX Gold.

Sosnowiec

Ceny wynajęcia, jak i sprzedaży lokali w Sosnowcu są mniejsze aniżeli uśredniona cena dla całego regionu. Jest to jeden z powodów, dla jakich kwatery cieszą się w tym regionie tak pokaźnym zainteresowaniem.
Zabytki jak też ośrodki turystyczne, na które opłaca się zwrócić uwagę:
– Pałac Dietla w Sosnowcu Pogoni (ul. S. Żeromskiego)
– Dwór Mieroszewskich w Sosnowcu Zagórzu
– Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu
– Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu Niwce
– Pomnik „Wolność, Praca, Godność” Sosnowiec.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertami nieruchomości w Sosnowcu na stronie agencji RE/MAX Gold – http://remax-gold.pl/biuro-nieruchomosci/sosnowiec

Zabrze

Mimo, że Zabrze jest położone trochę dalej od centrum aglomeracji, mnóstwo osób wymiera je jako swoje miejsce zamieszkania. Miasto to ma bogatą historię, jaka wpłynęła na jego uformowanie. Znajduje się tutaj wiele historycznych obiektów (przede wszystkim z przełomu XIX i XX wieku). Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na:
– Wieża ciśnień huty Donnersmarcka z 1871 r.
– Kolonia robotnicza Borsigwerke w dzielnicy Biskupice
– Budynek Muzeum Górnictwa Węglowego przy ul. 3 Maja 19
– „Stalowy dom” przy ul. Cmentarnej, wzniesiony w 1927 r.
Zabrze oferuje także sporo miejsc kulturalnych, np. Teatr Nowy im. Gustawa Morcinka, Dom Muzyki i Tańca, Multikno oraz Miejski Ośrodek Kultury.
Mieszkania oraz domy w Zabrzu są w atrakcyjnych cenach. Miasto oferuje dużo atrakcji. Jest to idealny wybór dla osób, które nie chcą mieszkać w centrum tętniącego życia miasta. Zobacz oferty nieruchomości w Zabrzu na stronie biura RE/MAX Gold.